10 способів навести лад у голові

Ваш розум переповнений нескінченним потоком думок, турбот і розумового безладу? У таких випадках важливо очистити свій розум і досягти стану спокою та зосередженості. Ознайомтеся з 10 найкращими стратегіями, які допоможуть вам досягти більш організованого та спокійного ментального стану.

Ключові моменти

  • Захаращеність розуму може обтяжувати людей і викликати непотрібний стрес.
  • Люди можуть використовувати прості практики, щоб очистити свою свідомість від безладу і провести генеральне прибирання.
  • Це займе всього кілька хвилин на день, щоб створити здорові, стійкі звички.

Ця пора року часто приносить думки про генеральне прибирання наших домівок – відчинення вікон, прибирання та впорядкування. Свіжий початок нового сезону наповнює нас світлом і надією.

Це також ідеальний час для генерального прибирання нашого розуму (і життя загалом), підбиваючи підсумки та відновлюючи наші пріоритети.

Незалежно від того, чи це стосується будинку, чи розуму, не рекомендується намагатися зробити капітальний ремонт одразу – робити це маленькими кроками набагато ефективніше для сталого розвитку та завершення справи.

Нижче наведено кілька простих і цікавих порад, які допоможуть вам прикрасити своє життя невеликими, але посильними шматочками.

Почніть зі свого мислення

1. Відпустіть думки, які не допомагають вам.

Ми знаходимо докази того, на чому ми зосереджені. Якщо мій розум натренований на тому, що не вдається, я більше помічатиму негатив, і навпаки. Ми можемо привчити наш розум щодня шукати хороші речі.

2. Живіть моментом.

Ми проводимо так багато часу в минулому або в майбутньому і пропускаємо те, що відбувається прямо перед нами.

Зверніть увагу, коли ви хвилюєтеся (майбутнє) або переосмислюєте (минуле), і поверніться до того, що відбувається тут і зараз. (Медитація також допомагає тренувати наш розум, щоб він більше перебував у теперішньому моменті).

3. Робіть щоденний розбір польотів думок.

Записуйте всі свої справи, турботи і думки на папері вранці, або тримайте блокнот і олівець біля ліжка, щоб занотовувати випадкові думки, коли ваш розум переповнений пізно вночі.

4. Зробіть цифровий або екранний детокс.

Проведіть вихідний день або коротший проміжок часу без екрана, щоб звільнити місце для творчого мислення.

Обстановка

Де у вашому житті вам не завадило б більше організованості? Навіть якщо ви добре організована людина, зазвичай є принаймні одна сфера, яку можна впорядкувати – електронна пошта, фінанси, паперова робота, шухляда для шкарпеток – виберіть одну. Якщо вам потрібна мотивація, поставте таймер на 10 хвилин або увімкніть улюблену музику.

Пріоритети

1. Рефлексія

Після потрясінь останніх кількох років, чого ви навчилися? Що ви хочете відпустити, а що залишити?

Якщо ви звикли до повільнішого темпу або більшої кількості простоїв, ви можете залишити один день на вихідних для незапланованого відпочинку або розваг.

2. Визначте свої чотири головні цінності

(що для вас найважливіше – природа, навчання, суспільство), і нехай вони керують вашими діями та пріоритетами. Знання наших головних цінностей допомагає контролювати наші пріоритети і дії.

Наприклад, якщо сім’я є однією з ваших головних цінностей, щоразу, коли ви вирішуєте, чи братися за робочий проєкт, чи погодитися на громадську роботу, запитуйте себе, чи достатньо часу ви приділяєте сім’ї.

Енергія

1. Відстежуйте свою енергію

Зверніть увагу на свій рівень енергії, коли ви займаєтеся різними видами діяльності або завданнями. Ви любите працювати в саду? Можливо, ви відчуваєте себе розслабленим, спокійним і задоволеним. Виділіть більше часу для цього (і менше для соціальних мереж, які, ймовірно, виснажують вас).

Приготування вечері та рішення, що приготувати, втомлює вас? Складіть план харчування, доручіть іншим членам сім’ї готувати вечерю в певні вечори або замовте послугу доставки їжі за підпискою. Коли це можливо, робіть більше того, що вас заряджає енергією, і менше того, що вас виснажує. Що ви можете додати, вилучити або делегувати зі свого списку справ?

2. Виходьте на вулицю і рухайтеся

Рух допомагає заспокоїти розум і відкриває творче мислення.

Плавання в холодній воді має тенденцію підвищувати енергію та запобігати депресії. Холодні водойми точно не для мене. Однак я люблю вийти вранці на вулицю з чашкою кави, послухати спів птахів і дозволити холодному повітрю розбудити мене, щоб почати день бадьорим і свіжим.

3. Заведіть нову здорову звичку

Будьте свідомими щодо того, яку звичку ви обираєте. Що ви хочете робити і чому? Знання нашого “чому” допомагає відновити мотивацію, коли вона неминуче зникає.

Наприклад, я можу почати розтягуватися п’ять хвилин на день, щоб підвищити гнучкість, зменшити скутість і запобігти травмам, і я відчуваю себе чудово!

А з якою порадою з генерального прибирання життя ви поекспериментуєте сьогодні?

Оригінал. Переклад Журнал Думок.