12 речей, які успішні жінки роблять інакше

“Кожна жінка має своє уявлення про успіх. Але є певні риси, які об’єднують усіх найуспішніших жінок”, – пише Емма Грей у статті на Хаффінгтон пост. Хочете дізнатися ці риси? Чудово, тоді вперед.

Я проводжу більшу частину мого робочого дня, займаючись тим, що я читаю і пишу про жінок, які домоглися успіху в житті – я роблю це для того, щоб оточити себе успішними людьми і полегшити свій шлях до успіху. І ось 12 речей, які, як я тепер розумію, успішні жінки роблять не так як усі:

1. вони глибоко захоплені тим, що вони роблять

“Без пристрасті вся майстерність світу не зможе підняти вас над ремісництвом”, пише танцівниця Т. Тарп у своїй книзі “Творчі звички”. Якщо ви не любите те, що ви робите, ви, найімовірніше, слабко вмотивовані, не виходите за рамки звичного, не намагаєтеся привнести в процес щось нове і виділитися на робочому місці. Але якщо ви захоплені своєю справою, то всі зусилля, які ви в неї вкладаєте, будуть для вас кайфом, а не рутиною.

2. Вони не очікують досконалості – ні від себе, ні від оточуючих

Дослідження засвідчили, що витрачання часу та енергії на спроби бути “досконалою” призводить лише до відчуття нещастя, яке посилюється. Успішні жінки знають, що вони не можуть бути ідеальними весь час. Лаяти себе за недоліки – означає лише послаблювати свої можливості щодо самореалізації, не кажучи вже про психічне здоров’я. “Кожен з нас, якщо пощастить, отримає шанс залишити слід у світі, але ми докладаємо надто багато зусиль до своєї досконалості”, – пише Дебора Барнард, президентка компанії Spar, в огляді для журналу Glamour, – “Тож не намагайся наслідувати Ідеальну Жінку. Просто подумай про те, що подобається тобі самій. І сміливо, радісно, натхненно йди вперед, залишаючи всіх позаду”.

3. Часто вони стають керівниками

Багато успішних жінок уже зрозуміли: якщо ти бос, ти і встановлюєш правила. Редакторка журналу Cosmopolitan Джоанна Коулз сказала на одній із професійних конференцій: “Що вище ви піднімаєтеся в корпорації, то вам легше. Правда полягає в тому, що ви отримуєте більше контролю над ситуацією”. І коли ви контролюєте ситуацію, у вас є можливість для створення більш розумної, щасливої та збалансованої робочої атмосфери для себе та своїх співробітників.

4. Вони вдало виходять заміж – або не виходять взагалі

Успішні жінки знають, який вигляд має справжнє партнерство. Шеріл Сандберг пише в Lean In: “Я не знаю жодної жінки, яка займає керівну позицію, чиє життя не повною мірою – я маю на увазі, повністю – відповідає її кар’єрі”. І водночас багато успішних жінок відмовляються від шлюбу. І, незважаючи на те, що вони незаміжні, коли ми говоримо про таких жінок, як Опра Вінфрі, Кондоліза Райс і Даян Кітон, здається, що з ними все гаразд.

5. Вони вірять у свій успіх

Ми не говоримо, що заради успіху треба йти на все. Але, однак, “якщо ви вкладаєтеся в нього, він прийде”. Потрібно вірити у свій успіх – неважливо, наскільки божевільною ваша ідея може здатися з боку. Ця якість є невід’ємною частиною досягнення успіху. Кей Копловіц, засновниця компанії USA Network, повторила це у своєму нещодавньому інтерв’ю: “Ви маєте розуміти, що ви можете думати по-своєму та діяти по-своєму на шляху до омріяної мети”, – сказала вона – “Я розраховувала на успіх, і я його отримала”. Висновок? Довіра самій собі – це ключ до перемоги.

6. Вони не бояться ризикувати

Шеріл Сандберг каже, що всі жінки мають поставити собі запитання: “Що б ви зробили, якби ви не боялися? “Реальні зміни – у вашій кар’єрі та просто в житті – вимагатимуть від вас здатності відмовитися від винятково безпечної гри. Успішні жінки не приймають нерозважливих рішень, але вони знають, як узяти на себе прорахований ризик. Сандберг дослухалася до своєї власної поради і написала бестселер.

7. Вони знають, що відмова йде рука об руку з успіхом

“Відмова не протилежність успіху, але сходинка на шляху до нього” – це порада, яку Аріані Гаффінгтон дала її мати, Еллі Стассінопулос. Успішні жінки знають, що ви не можете бути на висоті весь час, і що невід’ємною частиною ваших злетів стануть і падіння. Наприклад, 12 видавців відкинули перший том Гаррі Поттера, коли Джоан Роулінг принесла їм книжку. Але це не завадило їй продовжувати надсилати її до інших видавництв, і домогтися успіху.

8. Вони піклуються про своє тіло

“Моя ранкова пробіжка – це час, коли моя голова працює максимально чітко і коли я синтезую все те, що відбувається в моїй голові, – каже Джессіка Херрін, засновниця компанії Stella and Dot. – Багато успішних жінок говорять про те, що в їхньому житті велике значення мають регулярні фізичні вправи – і не тому, що вони намагаються схуднути, а тому що вони знають, що фізичні вправи знімають стрес, вивільняють ендорфіни і підвищують рівень енергії. Якби я не бігала, не плавала, або не піднімала тяжкості, я майже напевно вбила б когось”, – пише Дебора Спар.

9. Вони знають, що їхні списки справ ніколи не буде виконано повністю, і не переживають

Іноді ви можете бути більш результативними, просто визнавши той факт, що все ви в будь-якому разі не встигнете і спробувавши зробити максимум можливого. Вчитися відпускати деякі цілі, функції та завдання може бути не просто, але це звільняє ваш час і увагу. Аріанна Гаффінгтон розповідає, як викресливши зі свого “to-do” аркуша нереальні цілі – в її випадку це були німецький і гірські лижі – вона зітхнула з полегшенням. “Як приємно було позбутися необхідності турбуватися з цього приводу врешті-решт”, – каже вона.

10. Вони закладають у свій графік час побути із собою

Дослідження показали, що успішні жінки, як правило, розставляють пріоритети у виконанні домашніх обов’язків, як-от робота по дому та догляд за дітьми, але не забувають включити туди й догляд за собою. Успішні жінки знають, що вони повинні планувати тільки час на себе так само, як вони планують час зустрічей, сімейних обідів і корпоративних заходів.

“Я зрозуміла, що якщо я не запишу це собі в щоденник (або не створю нагадування в Гугл Календарі) і не викрою час для себе, цієї чарівної години ніколи не трапиться”, – каже Мері Кейт МакГрат, головна редакторка PureWow, – “І ось що я роблю. Я буквально надсилаю собі запрошення на манікюр або на додаткові 20 хвилин у ліжку, а раз на тиждень я ходжу на Мангеттен на побачення із самою собою. І я ще жодного разу не дозволила собі скасувати його!”.

11. вони знають, як зміцнити і зберегти дорогі їм стосунки

Мати підтримуюче оточення – це ваш ключ до успіху. Зберігати тих друзів, які у вас є, і здобувати нових, де тільки можна, – це не тільки робить вас щасливішими, а й допомагає вашій кар’єрі надалі. 2009 року Діабло Коді розповіла New York Times про важливість її стосунків з іншими жінками-кінематографістками, – такими як Лорен Скафарія, Дана Фокс і Ліз Меріузер. “Вони допомогли мені відродитися для нових проєктів, коли я була вибита з колії”, – сказала вона, – “Вони були тими, хто мав буквально відвести мене вбік на прем’єрі “Юнони” і сказати: “Це ти ніколи не забудеш, тому просто насолоджуйся!”.

12. вони не скупляться на подяку тим, хто їх оточує

Успіх жодної жінки не відбувається у вакуумі. Надзвичайно успішні жінки визнають заслуги тих, хто підтримує їх щодня – як удома, так і в офісі. І їхнє милосердя не тільки робить їх кращими, а й сприяє лояльності їхніх співробітників. Опра Вінфрі – жінка, яка розуміє значення роботи її співробітників для її успіху. У 2009 році вона взяла весь персонал та їхні сім’ї в середземноморський круїз.

Оригінал