22 правила життя, про які хотілося б знати в юності

Ми вчимося все життя. Одні уроки ми пізнаємо в дитинстві, інші – в молодості, треті – у зрілому віці. І тільки з часом розуміємо, що життя стало б набагато простішим, якби деякі його уроки були пройдені трохи раніше:

Дитинство закінчується, щойно ви заробите свої перші гроші. З цього моменту ви стаєте об’єктом можливого матеріального збагачення для всіх, хто вас оточує в цей момент.

Освітня система застаріває в той момент, коли ви в перший день сіли за парту, оскільки вона будується на відсталості міністерств і відомств і не встигає за новими тенденціями і віяннями.

Потрібно читати “нудні книжки”, не рекомендовані в школі. Читайте без зупинки, читайте якомога більше пізнавальної літератури. Якщо ви не набудете цієї звички в дитинстві, то все, що ви потім будете читати, – це титри на телевізійному екрані, що не принесе вам розуму і не додасть інтелекту.

Світовий порядок хоче, щоб усі залишалися зомбі-теледебілами. Економіка країни побудована на споживанні. Тому, чим ви безграмотніші і чим сильніше залежні від телевізора і ЗМІ, тим простіше вам продати продукти і послуги, часом навіть такі, які вам зовсім не потрібні.

Навколишні люди – це джерела інформації. Навчіться спілкуватися і слухати оточуючих. Уникати людей, вважаючи їх не вартими своєї уваги – значить не знайти клієнтів, друзів або роботу надалі.

Поважайте мудрість людей, старших за себе. Слухайте старших, навіть якщо ви вважаєте, що їхня точка зору давно застаріла. Їхні знання побудовані на мудрій системі цінностей, виробленій роками, на життєвому досвіді та логічних взаємозв’язках між проблемами і прийнятими для їх усунення рішеннями.

Вибирайте людей, з яких можна брати приклад. Знайдіть людей, якими можна захоплюватися. Постарайтеся їх перевершити, а потім обирайте інших, більш гідних.

Сором’язливість – ворог прогресу. Не давайте своїм емоціям забороняти вам дізнаватися більше про людей, адже в цьому разі і люди не дізнаються про вас. Народна мудрість не дарма говорить: “Нахабство – друге щастя”.

Вибирайте надійних попутників. Не будуйте ґрунтовних стосунків із людиною, якщо вам щось у ній не подобається. Саме це “щось” і буде причиною ваших втрат у разі розриву.

Ризикувати потрібно, поки в тебе нічого немає. Згодом ви придбаєте сім’ю, дітей, досвід і обережність, станете більш консервативними. Якщо хочете приймати ризиковані рішення – приймайте їх, поки молоді.

Будьте скупердяєм. Не витрачайте гроші на дурниці, збирайте їх на щось серйозне, наприклад, на свою справу. Це вас навчить завжди досягати своїх цілей. Пам’ятайте, гроші – це всього лише засіб, а не мета.

Пізнавайте світ. Витрачайте гроші на враження. Радість від вражень і цінність спогадів вища, ніж цінність придбаних предметів побуту та одягу.

Гроші потрібно заробляти. Ніяка економія не зробить вас матеріально забезпеченим і морально самодостатнім. І зовсім неважливо, скільки ви заробляєте зараз, головне – ваше бажання і вміння заробляти.

Зірвати банк у молодості – це до нещастя. Везіння в молодості найчастіше призводить до необдуманих вчинків і неправильних рішень. Легкі гроші швидко зникають, залишаючи тільки гіркоту і розлад.

Потрібна програма дій. Не хочете планувати своє життя – готуйтеся отримувати удари долі. Доля може дати вам подарунок і без програми, але часто подарунком важливіше правильно скористатися, ніж просто отримати. З програмою це буде наочніше і зрозуміліше.

Підтримуйте форму. Заведіть звичку займатися фізичними вправами хоча б 15 хвилин на день. Організм звикне до цього, і ви самі не зможете потім відмовитися від корисних занять і будете підтримувати себе у формі.

Будьте готовим до автономного режиму. Навчіться готувати їжу, прати, прасувати, купувати тощо, навіть якщо ваш сімейний партнер робить це краще за вас.

Не довіряйте своїй пам’яті. Пам’яті недостатньо, якою б фантастичною вона не була. Все записуйте.

Мрійте. Ніколи не переставайте мріяти про щось більше і краще, не слухайте нікого, хто вам каже, що час спуститися з небес на землю.

Вихованням мають займатися батьки. Не намагайтеся виправити людей. Не витрачайте сили даремно, шукайте тих, хто ще не зіпсований.

Потрібно бути грамотним. Уміння говорити складно і по ділу стане в пригоді тоді, коли ви будете доносити свою точку зору клієнтам, керівництву або персоналу.

Уміння конкурувати. Життя, бізнес, стосунки – дуже конкурентні середовища. Вчіться тонко лавірувати серед них.

Оригінал