30 речей, які варто припинити з собою робити

Як сказала Марія Робінсон, “Нікому не дано повернутися в минуле, щоб змінити його, зате кожен може почати все спочатку, щоб створити новий фінал”. Немає нічого вірнішого. Але насамперед вам потрібно припинити робити те, що може вас зупинити.

І ось із чого можна почати:

Припиніть проводити час не з тими людьми. Життя занадто коротке, щоб проводити його з людьми, які вичавлюють вас дотла. Якщо хтось хоче, щоб ви були присутні в його житті, він подбає про ваші умови. Вам не доведеться боротися за місце. Ніколи не чіпляйтеся за тих, хто постійно нівелює вашу цінність. І пам’ятайте, що ваші справжні друзі – це не ті, хто підтримує вас, коли ви й так на коні, а ті, хто лишається поруч, коли справи ваші погані.

Припиніть тікати від своїх проблем. Зустрічайте їх віч-на-віч. Ні, це не буде легко. У світі немає істоти, здатної ідеально тримати удар. Від нас не вимагається моментально вирішити всі проблеми. Ми просто інакше влаштовані. Ми створені так, щоб засмутитися, засмутитися, відчути біль, можливо, навіть упасти. У цьому і є сенс життя – стикатися з проблемами, вчитися, адаптуватися і врешті-решт вирішувати їх. Саме це і робить нас людьми.

Припиніть брехати самим собі. Ви можете робити це з ким завгодно, але тільки не з собою. Наше життя може покращитися лише тоді, коли ми дозволяємо собі ризик, і перша, найважча наша можливість – це бути чесними із самими собою.

Припиніть відсувати свої потреби на задній план. Найстрашніше втратити себе, вкладаючи надто багато в любов до когось іншого і забуваючи про власну винятковість. Ні, не залишайте інших, але допоможіть же і собі. Якщо існує підходящий момент, щоб почути себе і зробити те, що для вас справді важливе, то цей момент настав.

Не намагайтеся бути кимось іншим. Одне з найскладніших завдань у житті – це бути самим собою у світі, який намагається зробити вас схожим на всіх інших. Хтось завжди буде красивішим, хтось завжди буде розумнішим, а хтось завжди буде молодшим, але вони ніколи не будуть вами. Не намагайтеся змінити себе на радість людям. Будьте собою, і ті, хто вам справді потрібен, полюблять вас таким, як є.

Припиніть триматися за минуле. Ви не зможете почати нову главу свого життя, поки будете перечитувати попередню.

Припиніть боятися зробити помилку. Робити щось і помилятися – щонайменше вдесятеро ефективніше, ніж нічого не робити. Кожен успіх несе сліди минулих невдач, і кожна невдача веде до успіху. В кінцевому підсумку ви набагато більше будете шкодувати про те, чого ви не зробили, а не про те, що зробили.

Припиніть лаяти себе за минулі помилки. Ми можемо любити не ту людину і оплакувати свої помилки, але навіть якщо все йде не так, одне можна сказати точно: помилки допомагають нам знайти правильну людину і правильні речі. Ми всі помиляємося, боремося і навіть оплакуємо помилки минулого. Але ви не ваші помилки, ви не ваша боротьба, ви – тут і зараз – маєте можливість вибудувати свій день і своє майбутнє. Що б не трапилося у вашому житті, це готує вас до ще одного кроку в майбутнє.

Припиніть намагатися купити щастя. Багато чого з того, що ми хочемо, коштує дорого. Але правда полягає в тому, що речі, які дійсно роблять нас щасливими – любов, сміх і робота над своїми почуттями – абсолютно безкоштовні.

Припиніть шукати когось, щоб стати щасливим. Якщо ви незадоволені собою, своєю особистістю, то й довгострокові стосунки з кимось не зроблять вас щасливішими. Потрібно створити стабільність у своєму житті, перш ніж ділитися нею з кимось іще.

Припиніть байдикувати. Не роздумуйте занадто довго, інакше ви створите проблеми навіть там, де їх не було. Оцінюйте ситуацію – і робіть рішучі дії. Ви не зможете змінити те, чому відмовляєтеся чинити опір. Будь-який прогрес пов’язаний із ризиком. І тут важлива черговість. Ви не зможете читати, не дізнавшись грамоти.

Припиніть думати, що ви не готові. Ніхто і ніколи не відчуває себе готовим до чого б то не було на 100%. Більшість серйозних можливостей змушують нас вийти за межі нашої зони комфорту, а отже, ми справді відчуватимемо дискомфорт.

Припиніть втягуватися у стосунки з неправильних причин. Стосунки потрібно будувати з розумом. Краще бути одному, ніж у поганій компанії. Не потрібно поспішати з вибором. Якщо щось має статися, воно трапиться – у потрібний час, з потрібною людиною, і на найкращих підставах. Занурюйтесь у кохання, коли ви будете готові, а не тоді, коли відчуєте себе самотнім.

Припиніть відмовлятися від нових стосунків тільки тому, що старі не працювали. У всіх, кого б ви не зустріли, є свої цілі. Хтось перевірятиме вас, хтось – використовуватиме, а деякі навчатимуть вас. Але найважливіше, що деякі з них виявлять у вас найкраще.

Припиніть конкурувати з усіма. Не переживайте, що інші в чомусь успішніші за вас. Сконцентруйтеся на досягненні власних щоденних рекордів. Прагніть успіху в боротьбі між вами та самим собою.

Припиніть заздрити. Заздрість – це мистецтво підрахунку чужих благ замість своїх власних. Запитайте себе: “Що є в мене з того, що кожен хоче?”

Припиніть скаржитися і жаліти себе. Гральні кістки життя кидаються для того, щоб перемістити вас у якомусь важливому напрямку. Ви можете не бачити або не розуміти всього, що відбувається, і це може бути болісно. Але озирніться на ті погані розклади, що випадали вам у минулому. Ви побачите, що найчастіше вони приводили вас до успіху, важливої людини, стану душі або ситуації. Посміхніться ж! Нехай усі знають, що сьогодні ви набагато сильніші, ніж були вчора.

Припиніть розтравлювати образи. Не проживайте життя з ненавистю в серці. Зрештою ви нашкодите собі більше, ніж людям, яких ненавидите. Прощення не означає “мене влаштовує все, що ви зі мною зробили”. Воно говорить: “Я не дозволю тому, що ви зі мною зробили, зруйнувати моє щастя назавжди”. Прощення – це пропозиція відпустити, знайти спокій і звільнити себе. І пам’ятайте, що прощати потрібно не тільки інших людей, а й самих себе. Якщо це необхідно, пробачте себе і рухайтеся далі, щоб спробувати наступного разу впоратися краще.

Припиніть дозволяти іншим зводити вас до їхнього рівня. Не потрібно знижувати планку, щоб відповідати тим, хто відмовляється її підвищувати.

Припиніть витрачати час на пояснення. Ваші друзі їх не потребують, а вороги не повірять вам у будь-якому разі. Просто робіть так, як справді вважаєте правильним.

Припиніть бігати по колу. Час зробити глибокий вдих – це коли у вас немає на це часу. Поки ви продовжуєте робити те, що робите, ви продовжуєте отримувати те, що отримуєте. Іноді потрібно дистанціюватися, щоб побачити все в істинному світлі.

Припиніть нехтувати дрібницями. Насолоджуйтеся дрібницями, оскільки одного чудового дня ви можете озирнутися назад і виявити, що це були великі речі. Найкраща частина вашого життя складається з незначних безіменних моментів, витрачених на те, щоб подарувати посмішку людині, яка для вас справді важлива.

Припиніть спроби зробити все ідеально. Реальний світ винагороджує не перфекціоністів, а тих, хто прагне до досягнення своєї мети.

Припиніть іти шляхом найменшого опору. Життя не таке просте, особливо якщо ви плануєте досягти чогось вартісного. Не обирайте легкий шлях. Зробіть що-небудь екстраординарне.

Припиніть вдавати, що все гаразд, якщо це не так. Нічого страшного, якщо ви розслабитеся на деякий час. Ви не повинні завжди бути сильним, і немає потреби постійно доводити, що все йде добре. Не потрібно переживати через те, що подумають інші – поплачте, якщо це вам потрібно: сльози цілющі. Що раніше ви це зробите, то швидше зможете посміхатися.

Припиніть звинувачувати інших у своїх проблемах. Досягнення вашої мрії безпосередньо залежить від того, наскільки ви берете відповідальність за своє життя. Коли ви звинувачуєте інших за те, що з вами відбувається, ви відмовляєтеся від відповідальності і даєте іншим владу над цією стороною вашого життя.

Припиніть намагатися бути всім для всіх. Це неможливо, ви просто спалите себе. Але якщо ви подаруєте радість одній людині, це може змінити світ. Можливо, не весь світ, але її світ – точно. Тому сфокусуйтеся.

Припиніть надто багато турбуватися. Занепокоєння не позбавить нас завтрашніх труднощів, воно лише позбавить нас сьогоднішньої радості. Один зі способів перевірити, чи варте щось обмірковування, – це поставити собі запитання: “Чи буде це важливо через рік? Три роки? П’ять років?” Якщо ні, то не варто й турбуватися.

Припиніть фокусуватися на речах, яких ви не бажаєте. Зосередьтеся на тому, чого ви дійсно хочете. Позитивне мислення – один із ключових моментів кожного великого успіху. Якщо ви щоранку прокидаєтеся з думкою, що у вашому житті сьогодні станеться щось прекрасне, рано чи пізно ви помітите, що мали рацію.

Припиніть бути невдячним. Незалежно від того, наскільки хороші чи погані ваші справи, прокидаючись, щодня дякуйте за своє життя. Хтось десь зараз відчайдушно бореться за своє. Замість думок про свої поневіряння спробуйте думати про те, що у вас є і чого інші позбулися.

Оригінал