4 неймовірні життєві уроки від 100-річної жінки

Що розповіла мені про життя моя бабуся…

Було вже майже 5 година вечора, але сонце того липневого вечора було нещадним. Вентилятор ганяв гаряче повітря навколо ліжка моєї бабусі, а вона тихо лежала і майже не рухалася. Лише зрідка на її обличчі миготіла усмішка, а губи періодично вимовляли кілька слів. Перебувати поруч із нею було водночас і спокійно, і дивно. Спокійно тому, що вона навіювала мені спогади про безпечні час і місце в моєму житті, а дивно з тієї причини, що це змушувало мене замислюватися над тим, що зробило тіло, яке лежить переді мною, таким крихким і вразливим.

Цього дня бабуся поділилася зі мною раніше невідомими деталями свого життя, і це докорінно змінило моє ставлення до минулого. Озираючись назад, я тепер помічаю багато паралелей, що з’єднують кожного з нас між собою. У всіх людей однакові емоції, мрії та бажання знайти щастя в цьому світі. Ми справді більше схожі один на одного, ніж відрізняємося один від одного.

Отже, яких же 4 важливих життєвих уроків я навчилася у своєї бабусі?

Я була останньою, з ким вона поговорила перед тим як піти. Вона сказала, що вела для мене щоденник, і що в ньому записана її остання воля. Я була вражена цим жестом і в той самий момент навіть не змогла як слід подякувати їй.

Читання її щоденника спонукало мене замислитися про неї, про її мудрість і про те, як сильно вона надихала всіх, хто її знав.

Моя бабуся мала на мене величезний вплив. Вона стільки навчила мене про життя, любов і все інше. Я вирішила присвятити якийсь час роздумам над її життям, її вченнями і над тим, як вони зробили мене тією, ким я є сьогодні. І ось до яких висновків мені вдалося дійти.

Керуйте своїм життям на кожному кроці.

У ті часи впевнених у собі та волелюбних жінок на кшталт моєї бабусі ніхто не сприймав серйозно. Попри це, вона була сміливою та крутою жінкою, яка ніколи не вибачалася за рівень свого інтелекту та думку. Вона була вірною собі.

Одна з найважливіших речей, яких я в неї навчилася, полягає в тому, що щастя й успіх не визначаються необхідністю робити те саме, що й усі навколо, або приймати те, що інші називають вашим призначенням. Ні, ви маєте займатися тим, що вам подобається, розкриваючи свої таланти й захоплення.

З чого можна почати? Що ж, найправильнішим буде почати з самостійного прийняття рішень. Ваших рішень. Визначити для себе, як усе має бути у вашому житті. Не погоджуйтеся на менше. Знайдіть свою пристрасть і слідуйте їй. Давайте будемо чесними, більшість людей зараз сліпо слідують виконанню чужих планів.

Зрозумійте, що це ваше життя. І наважтеся прожити його по-своєму.

Навчіться справлятися з почуттям дискомфорту.

За часів її молодості бабуся ще не знала, що таке спа. Вона працювала з самого ранку і до пізнього вечора, і при цьому встигала ще й приготувати їжу і подбати про свою сім’ю. Вона невпинно працювала як домогосподарка і працівниця на фермі одночасно. При цьому бабуся ніколи не пручалася, не скаржилася і не жаліла себе через умови, в яких вона жила. Їй подобалося старе прислів’я: “Якщо життя дає вам лимони, просто робіть із них лимонад”.

Труднощі та випробування є частиною процесу становлення кращої версії себе. Їх потрібно долати, а не тікати від них.

Здатність приймати труднощі й дискомфорт і водночас ще й рости – це одна з головних навичок, яку ви тільки можете розвинути в собі. Моя бабуся часто говорила: “Найкращі речі часом приходять до нас найскладніше, принаймні спочатку. Якщо ви будете постійно тікати від труднощів і почуття дискомфорту, то пропустите все хороше”.

Пам’ятайте: якщо ви добре справляєтеся з непростими ситуаціями, то в підсумку зможете домогтися всього, що вам хочеться.

Життя не таке, яким ви його собі уявляєте, але воно, як і раніше, до біса прекрасне.

Протягом багатьох років моя бабуся довго розмірковувала про те, що не так з її життям, життям її рідних і суспільства загалом. Вона переживала про те, що не зможе заробити достатньо грошей, щоб прогодувати себе і свою сім’ю. Про те, що не зможе підтримати себе і своїх дітей у фінансовому плані. А потім одного чудового дня вона вирішила зупинитися і почати насолоджуватися життям, як і повинна була б це робити. Зрештою вона усвідомила, що переживати немає сенсу, оскільки переживання не дають людині абсолютно ніякого контролю над тим, що з нею відбувається.

Завдяки її мудрим порадам, я зрозуміла, що життя неминуче розгортається саме так, як має це робити, навіть якщо це призводить до стресу. Дуже легко звикнути проводити кожен свій день у жалю про те, що щось пішло не за планом – так само просто, як і провести свій наступний рік в очікуванні завтрашнього дня, коли в нас з’явиться більше контролю, часу та грошей, ніж сьогодні.

Пам’ятайте: те, що щось пішло не по-вашому, ще не означає, що життя жахливе або що ви програли. Це означає тільки те, що у вас стало більше життєвого досвіду.

Тому зробіть глибокий вдих, відкрийте свій розум і озирніться навколо – якщо речі йдуть не за планом, то, можливо, існує інший спосіб домогтися бажаного, і все може обернутися навіть краще, ніж ви думали.

Життя таке складне і заплутане, яким ви робите його самі.

  В обідній час у мене є традиція: я щодня обідаю зі своїми колегами, і це чудово відволікає мене від стресових думок.

  У такі моменти я відразу згадую свою бабусю. У неї було багато талантів і сильних сторін, але найбільше мене захоплювало її вміння жити сьогоденням. Вона ніколи не переймалася минулим, якого більше не існує, або майбутнім, яке ще не сталося. Усі свої дні вона проводила в битвах теперішнього дня. Як правило, вона говорила мені, що переживання про майбутнє лише зроблять мене менш здатною впоратися з тим, що має статися.

  Ми часто самі ускладнюємо собі життя. Усе починається з появи порочного, негативного замкнутого кола: у нас псується настрій, і ми починаємо думати про те, як нам було погано вчора і що завтра все має налагодитися. А потім – бум: ми відкриваємо скриньку Пандори і випускаємо звідти негатив.

  Замість того, щоб заганяти себе в таке порочне коло, постарайтеся зосередитися на тому, що ви збираєтеся робити зі своїми нинішніми проблемами. Зосередьтеся на цьому моменті, тому що у вас є тільки тут і зараз, і цього цілком достатньо.

  Дорослішаючи, ми часто покладаємося на книжки із самодопомоги, портал TED Talks і блоги, де шукаємо для себе цінні життєві поради.

  Так, у світі є дивовижні особистості з величезним життєвим досвідом, і вони готові поділитися своєю історією з вами. Але що якби ви просто придивилися до своїх батьків, дідусів і бабусь? Що як ви запитаєте про їхні найбільші жалі або про їхні найважливіші життєві уроки?

  Іноді найважливіші з уроків можна отримати у себе вдома.

  Оригінал