5 основних причин, чому шлюби розпадаються

Причин, чому шлюби розпадаються, може бути дуже багато, але є кілька основних, які можуть здатися незначними, але можуть виявитися останнім цвяхом у домовину вашого шлюбу. Давайте з’ясуємо головні причини, чому розпадаються шлюби.

Рівень розлучень у перших шлюбах за останні роки знизився з 50 відсотків до трохи більше 44 відсотків (World Population Review, 2023). Для других шлюбів цей показник зростає до 60 відсотків, а для третіх – до 73 відсотків (Divorce.com, 2023).

Згідно з даними дослідницького центру Pew Research Center, за останні 25 років рівень розлучень серед людей, старших за 50 років, подвоївся (Stepler, 2017).

Я вважаю, що якщо ви одружуєтеся з неправильної причини, то, якщо не втрутитися, ви заплатите за це ціну. Нижче перераховані п’ять основних причин, які сприяють поганому і, ймовірно, фатальному початку подружнього життя.

1. Амбівалентність

Якщо ви з якихось причин вагаєтесь щодо одруження, не робіть цього. Виправдання “холодних ніг” не повинно бути замінено на “я думаю, що роблю велику помилку”.

Більшість людей нервують перед вирішальним днем, але сумніви вказують на те, що ви не впевнені, що чините правильно, а це вже зовсім інша проблема.

Гаррі одружився зі своєю дружиною, Самантою, після довгих умовлянь з боку родини та друзів. Гаррі дуже любив Саманту, але, озираючись назад, він визнав, що вона була для нього простенькою і нудною.

Він вважав, що з Самантою він забезпечить безпеку і буде вірним чоловіком, але він також бачив у ній людину, якій бракує допитливості та життєвої наснаги. Шлюб тривав три роки, перш ніж Гаррі покинув Саманту заради, як він казав, “більш захоплюючої” жінки, з якою у нього було багато спільного.

2. Система приятелів

Ті з вас, хто плавав у громадському басейні або навчався на рятувальника, чули про “систему приятелів”. Це коли ви обираєте когось, на кого можете покластися, щоб він наглядав за вами, поки ви плаваєте, і навпаки. Хоча ця система чудово працює у воді, занадто багато пар покладаються на неї, щоб зберегти шлюб.

Добре бути другом для свого партнера, але якщо це все, що ви є, і ви намагаєтесь зробити більше, ніж це, вас може чекати неприємний сюрприз. Я бачила, як багато моїх друзів одружувалися заради безпеки, а потім виявляли, що між ними немає ні пристрасті, ні інтересу, про які можна було б говорити. Такі стосунки залишають двері відкритими для інтрижок і врешті-решт руйнують систему приятельських стосунків.

Пітер і Дженніфер одружилися на першому курсі коледжу. Хоча вони були найкращими друзями і могли говорити про що завгодно, завжди виникало незручне відчуття, коли вони намагалися зайнятися сексом. Пітер описував це як “дивне”, наче він ґвалтував свого найкращого друга.

Зрештою, Дженніфер повністю втратила інтерес до сексу, і пара зосередилася на вихованні двох маленьких дітей.

Одного вечора Пітер був спустошений, коли дізнався, що Дженніфер має бурхливий любовний зв’язок зі своїм босом. Він виявив, що вона робила з ним такі сексуальні речі, про які ніколи б не подумала з ним.

Коли він поставив її перед фактом, вона заплакала і сказала, що втратила інтерес до шлюбу. Вона попросила його про розлучення, але додала, що сподівається, що вони завжди залишаться друзями.

Пітер сказав, що у нього було таке відчуття, ніби хтось “вирвав його праву руку з суглоба”.

3. Криза самоідентифікації

Деякі люди не знають, хто вони і чого хочуть. Такі люди небезпечні і використовують шлюб як експериментальний майданчик для пізнання себе. Я впевнений, що ви чули вислів: “Я повинен піти і знайти себе”.

Коли ви одружуєтеся з такою людиною, приготуйтеся до поїздки на американських гірках, яку ви ніколи не забудете. Іноді це може включати непостійну потребу вашого партнера 1) шукати сексуальну ідентичність, 2) змінювати кар’єру або навіть 3) багато переїжджати. Однак справжня небезпека полягає в тому, що коли цей партнер відкриває своє справжнє “я”, ви можете більше не вписуватися в його картину.

Ліза, загублена душа, зустріла Джеррі в барі в Нью-Йорку, і вони одружилися після трьох місяців знайомства.

Джеррі був амбітним, цілеспрямованим чоловіком, який чітко дав зрозуміти, що ніколи не захоче покинути Нью-Йорк. Джеррі займався фінансами і вважав, що Нью-Йорк – найкраще місце для нього. У нього також було багато друзів і родичів у місті.

Хоча Ліза спочатку знайшла Нью-Йорк захоплюючим, вона почала відчувати свербіж до переїзду. Джеррі намагався допомогти Лізі знайти своє захоплення, але врешті-решт здався і дозволив їй досліджувати світ самостійно.

Під час подорожі з подругою до Орегону Ліза надіслала Джеррі листа, в якому пояснила, що нарешті знайшла своє справжнє “я” і не збирається повертатися. Пара розлучилася.

4. Відсутність фізичного потягу

Я багато разів писала на цю тему, але досі не знайшла жодної причини, щоб змінити свою думку про це. Потреба у фізичному потязі у стосунках дуже недооцінена.

Я розумію, що існує багато видів потягу (наприклад, емоційний) і що багато пар можуть вижити без фізичного потягу. Але відсутність фізичного потягу залишає двері відчиненими для інтрижок і того, що одного дня вас або вашого чоловіка може покинути хтось, хто заводить вас або вашого чоловіка.

Кеті подобалися високі, більш мужні чоловіки. Її також приваблювали спортивні чоловіки, а її чоловік Гері з роками набрав зайву вагу і не був зацікавлений проводити час у спортзалі.

Одного разу Кейт зустріла свого прототипа у спортзалі, і її шлюб став історією. Згодом Гарі зізнався, що завжди знав, що Кейті не вважає його дуже привабливим, але думав, що вона зміниться і зосередиться на “більш важливих якостях” після того, як вони одружаться. Він помилявся.

5. Несумісність інтересів

Мушу зізнатися, що раніше я ніколи не вважала поняття “спільні інтереси” настільки важливим; можливо, це була “романтика” в мені.

Але тепер я вважаю, що життя набагато легше і приємніше, коли твій партнер має ті ж самі спільні інтереси, що і ти. Це також допомагає запобігти суперечкам про те, на які хобі витрачати гроші і як використовувати сімейний час.

Вернон займався фотографією і мав бажання подорожувати світом, фотографуючи. Однак він закохався у Гвен, яка ненавиділа літати літаками. Вона також вважала, що Вернон витрачає занадто багато на своє хобі.

Гвен хотіла, щоб Вернон вкладав гроші в більш практичні речі, такі як новий дах або фонд для коледжу, якщо вони вирішать завести дітей. Вернон відклав своє хобі на деякий час, але впав у депресію. Він знову взявся за нього, а Гвен прийняла рішення піти.

Оригінал. Переклад Журнал Думок.