Бумеранг добра: зроблене тобою до тебе ж і повернеться

На початку двадцятого століття один шотландський фермер повертався додому і проходив повз болотисту місцевість. Раптом він почув крики про допомогу. Фермер кинувся на допомогу і побачив хлопчика, якого засмоктувала у свої моторошні безодні болотна жижа. Хлопчик намагався видертися зі страшної маси болотяної трясовини, але кожен його рух засуджував його до швидкої загибелі. Хлопчик кричав від відчаю і страху. Фермер швидко зрубав товсту гілку, обережно наблизився і простягнув рятівну гілку хлопчику, що потопає. Хлопчик вибрався на безпечне місце. Його пробивало тремтіння, він довго не міг вгамувати сльози, але головне – його було врятовано!

- Ходімо до мене в дім, - запропонував йому фермер. - Тобі треба заспокоїтися, висушитися і зігрітися.
- Ні-ні, - хлопчик похитав головою, - на мене тато чекає. Він дуже хвилюється, напевно.

З вдячністю подивившись в очі своєму рятівникові, хлопчик утік…

Вранці фермер побачив, що до його будинку під’їхала багата карета, запряжена розкішними породистими скакунами. З карети вийшов багато одягнений джентльмен і запитав:

- Це ви вчора врятували життя моєму синові?
- Так, я, - відповів фермер.
- Скільки я вам винен?
- Не ображайте мене, пане. Ви мені нічого не винні, бо я вчинив так, як мала б вчинити нормальна людина.
- Ні, я не можу залишити це просто так, тому що мій син мені дуже дорогий. Назвіть будь-яку суму, - наполягав відвідувач.
- Я більше нічого не хочу говорити на цю тему. До побачення. - Фермер повернувся, щоб піти. І тут на ґанок вискочив його синочок.
- Це ваш син? - запитав багатий гість.
- Так, - з гордістю відповів фермер, погладжуючи хлопчика по голівці.
- Давайте зробимо так. Я візьму вашого сина із собою до Лондона й оплачу його освіту. Якщо він такий самий шляхетний, як і його батько, то ні ви, ні я не шкодуватимемо про це рішення.

Минуло кілька років. Син фермера закінчив школу, потім – медичний університет, і незабаром його ім’я стало всесвітньо відомим, як ім’я людини, яка відкрила пеніцилін. Його звали Александр Флеммінг.

Перед самою війною в одну з багатих лондонських клінік поступив із важкою формою запалення легенів син того самого джентльмена. Як ви думаєте, що врятувало його життя цього разу? – Так, пеніцилін, відкритий Олександром Флеммінгом.

Ім’я багатого джентльмена, який дав освіту Флеммінгу, було Рендольф Черчилль. А його сина звали Вінстон Черчилль, який згодом став прем’єр-міністром Англії. Вінстон Черчилль якось сказав: “Зроблене тобою до тебе ж і повернеться”.

Оригінал