Десять заповідей про те, як знайти спільну мову з людьми

Спілкування з людьми справа досить делікатна, знайти точки розуміння іноді буває не просто. Але досвід свідчить, що якщо є бажання, можна таки знайти спільну мову і точки дотику з будь-якою людиною, якими б не були ваші з нею життєві погляди.

Головне, що від вас вимагається, це виявити повагу та зацікавленість у співрозмовнику під час розмови. Люди роблять помилку, якщо викладають і нав’язують свою позицію, думку, вимоги, взагалі ігноруючи увагу на тих, з ким розмовляють.

Як знайти спільну мову з людьми?

Отже, ось десять заповідей про те, як знайти спільну мову з людьми:

  1. Не базікайте абищо, намагайтеся говорити менше того, що у вас на думці. Перед тим як щось сказати обміркуйте, і спокійним голосом говоріть це.
  2. Наобіцяв? Тепер виконуй. А щоб такого не було не обіцяйте більше, ніж ви можете дати.
  3. Говоріть добрі слова. Якщо є можливість, або вам хочеться комусь сказати добрі слова, дійте! Цінуйте роботу, незалежно від того, хто її зробив. Якщо Ви працюєте, наприклад в інтернет-магазині, дякуйте клієнту за зроблену покупку. Якщо людина вас попросила покритикувати її або ще щось, критикуйте, але так, щоб не образити її.
  4. Поважай не тільки себе. Намагайтеся підлаштуватися під кожного (але не фанатично), людина чимось задоволена? Поцікавтеся цим, обговоріть із нею це, людині погано? Допоможи їй порадою, вислухай її. Коли люди розуміють, що вони не байдужі вам, вони до вас починають тягнутися.
  5. Кожному свій вантаж. Радійте життю, навіть якщо у вас щось не так, оточуючі хочуть спілкуватися з радісними людьми, всі тягнутися до тих, хто посміхається і в кого немає проблем. Але проблеми бувають у всіх, намагайтеся просто не навішувати свої проблеми іншим.
  6. Погоджуйтеся з суперечкою, якщо ви не впевнені у своїй правоті. Краще сказати, що ви згодні, ніж сперечатися і потім просперечатися. Людей, які люблять сперечатися, мало хто любить.
  7. Не пліткуй. Ніколи не підтримуйте плітки, коли чуєте їх, краще йдіть, або відволікайтеся чимось іншим. Пліткарів ніхто не любить.
  8. Не жартуйте над людьми. Багато хто думає, якщо пожартувати над людиною (обламати), то ви стаєте на рівень вищими, і всі вас поважатимуть. Це помилкова думка, образивши людину, до вас люди почнуть ставитися набагато гірше. Люди не захочуть із вами розмовляти, бо боятимуться, що ви над ними пожартуєте.
  9. Не реагуйте на погані висловлювання у ваш бік. Пам’ятайте сильний той, хто вміє промовчати в потрібний момент. Багато хто думає, якщо людина мовчить у той момент, коли її ображають або говорять про неї щось безглузде, значить, це правда. Насправді, промовчавши, ви доводите те, що вам байдуже на те, що було сказано у ваш бік, тому що ви знаєте, що це брехня. Люди це відчувають!
  10. Не захоплюйтеся тим, що у вас є. Нехай інші це роблять за вас. Це набагато приємніше.

Оригінал