Люди вишикувались в чергу, щоб врятувати чоловіка

Це був ще один холодний зимовий вечір у крихітному віддаленому містечку Гудх’ю, штат Міннесота, де населення складає менше 1 000 осіб, і де немає навіть світлофора – пише ABC News.

54-річний Говард Снітцер прямував за продуктами в магазин, коли впав на тротуар, отримавши обширний серцевий напад.

Поки продавець зателефонував до служби порятунку 911, єдиний покупець у магазині, співробітник виправної установи, який не був на службі, кинувся до Снитцера і почав, можливо, найдовшу успішну позалікарняну реанімацію в історії.

Рой і Ел Лодермейер з автосервісу, що знаходився через дорогу, почули шум і поспішили до нього.

“Він не дихав, – сказав Ел Лодермейер. “Він був у біді, і тоді ми почали робити йому штучне дихання”.

У міру того, як новини поширювалися, кількість постраждалих зростала. Команда швидкого реагування в Гудх’ю повністю складається з волонтерів. Загалом близько двох десятків пар рук працювали до виснаження, щоб врятувати життя Снітцера під час марафону серцево-легеневої реанімації.

“Ми просто вишикувалися в чергу, і коли один хлопець закінчував, до нього підключався наступний, – сказав Рой Лодермейер. “Так все і відбувалося”.

Кендіс Кон, співробітниця виправної установи, яка першою прибула на місце події, розповіла, що група працювала як одна команда.

“Зазвичай, – сказала Кен, – хтось збоку казав: “Гей, хочеш, я підміню тебе? Тобі потрібна перерва?”.

Коли парамедики прибули на вертольоті, вони стали свідками дивовижної картини. Мері Свобода, бортова медсестра клініки Майо, яка прилетіла на гелікоптері швидкої допомоги, сказала: “Це було неймовірно. У черзі стояло, напевно, 20 осіб, які чекали своєї черги, щоб зробити СЛР. Вони просто продовжували проїжджати”.

Понад два десятки рятувальників врятували людину під час марафону з реанімації

Марафон СЛР тривав 96 хвилин. Лікарі швидкої допомоги 12 разів робили Снитцеру розряд серця і вводили внутрішньовенні препарати. Коли нарешті з’явився пульс і серцебиття стало регулярним, Сніцера перевезли до клініки Мейо.

Через 10 днів його виписали з лікарні – дивом здорового і неймовірно вдячного.

“Моє серце нічого не перекачувало, тож єдине, що перекачувало мою кров – це ті хлопці, які робили штучне дихання”, – сказав він.

Снітцер, який відносно недавно переїхав до Гудх’ю, возз’єднався з тими, хто працював над його порятунком, у вівторок у міській пожежній частині.

“Я думаю, що це якість людини”, – сказав він. “Ми живемо в маленькому містечку Америки, працьовиті люди. У мене стався великий серцевий напад в потрібному місці і в потрібний час, а ці хлопці не здалися”.

Він прийшов подякувати своїм сусідам – вже не чужим. Людей, які просто не покинули його, коли він потребував їх найбільше.

“Я відчуваю, що несу перед ними відповідальність за те, щоб вони жили якнайкращим життям і щоб їхні зусилля були гідно оцінені”, – сказав Снитцер.