Прочитайте це, якщо вам важко любити себе

Любов до себе – це такий складний процес, не лише тому, що він потребує часу, терпіння і ніжності, але й тому, що є ще цей сором, який, здається, росте всередині нас, коли ми не можемо його віднайти. Нам постійно нав’язують ідею любові до себе – її транслюють у соціальних мережах, у рекламі, у музиці, яку ми слухаємо, у шоу, які ми дивимося. Світ постійно повторює: “Просто полюби себе”, і коли ми не можемо, або коли це важко, ми відчуваємо смуток або провину за те, що не можемо досягти цього або бачити себе такими, якими нас бачать інші. Це може бентежити.

Але правда в тому, що нам усім було боляче, і ми всі мали справу з речами, які переконали нас, що нас важко любити, і ми маємо справу з такою великою кількістю порівнянь щодня. Зрозуміло, що ми певним чином віддалилися від власної душі, від власного серця. Це дуже людська річ, з якою потрібно боротися. Отже, нижче ми виписали кілька порад, які мають на меті підтримати вас на шляху до любові до себе і заохотити вас дарувати собі ту любов, яку ви так легко даруєте іншим. Тому що ви заслуговуєте на неї – завжди заслуговували.

Полюбити себе означає повернутися додому, до самого себе.

У світі, який іноді переконує нас, що ми повинні змінити або переробити себе, щоб нас любили, так важливо знову познайомитися з власною душею. Якщо вам важко виховувати в собі любов до себе, спробуйте запитати себе, ким ви є насправді, в глибині душі. Запитайте себе, що вам подобається, а що ні. Запитайте себе, що ви хочете відчувати, коли виходите у світ. Запитайте себе, що не підлягає обговоренню, які ваші стандарти, на що ви більше ніколи не хочете погоджуватися. Подумайте по-справжньому: ким ви є, коли залишаєтесь наодинці зі своїми думками? Коли ви не намагаєтеся бути всім для всіх? Що по-справжньому робить вас щасливими? Що вас запалює?

І хоча це може здаватися непосильним, коли ви сидите наодинці з собою, хоча це може здаватися таким чужим, це чудовий перший крок до того, щоб проявити себе. Коли ви любите інших у своєму житті, ви хочете пізнати їх на найглибшому рівні, щоб мати можливість любити їх так, як вони потребують любові. Тому, коли справа доходить до стосунків із самим собою, вам також потрібно пізнати себе на цьому рівні, щоб любити себе так, як ви потребуєте, щоб вас любили.

Пробачте себе за те, ким вам довелося бути в минулому.

Неймовірно легко озиратися на те, що вам довелося зробити, щоб вижити, або зцілитися, або на помилки, яких ви припустилися, або на те, якою людиною ви були в минулому, і дозволити всьому цьому змусити вас відчути, що ви недостатньо хороші або не заслуговуєте на те, чого бажаєте. Наше минуле може викликати почуття сорому, і цей сором часто може змусити вас менше любити себе, тому що ви бачите себе через призму того, ким ви були раніше.

Якщо це одна з причин, чому вам важко бути добрими до себе, чому вам важко піклуватися про себе, я хочу нагадати вам, що життя дійсно важке. І не існує ідеального способу здійснення нашого існування. Воно ніколи не буває таким чорно-білим, як нам здається. Не існує інструкції про те, як бути людиною, яка має справу з труднощами того, що означає просто жити, і любити, і помилятися. Ми всі були версіями самих себе, яким ми не обов’язково аплодували б зараз. Ми всі були тими, кому боляче, хто робить неправильний вибір, або хто не може знайти собі місця. Це не робить вас поганою людиною. Це робить вас людиною.

Отже, крок до любові до себе – це прощення. Пробачте собі за те, що вам довелося зробити, щоб заглушити свій смуток. Пробачте собі за те, як ви поводилися або дозволяли поводитися з собою. Пробачте собі за те, як ви не боролися за те, ким ви ставали. Пробачте собі за те, як ви намагалися стати на ноги. Коли ви називаєте все своїми іменами, коли ви справді зустрічаєтесь з усім тим, що було – не з бажанням змінити це, не з жалем, а з ніжністю до того, що прийшло і пішло, до того, що не можна повернути назад, прощення дає вам цю здатність переосмислити своє минуле. Воно дає вам можливість перестати бачити своє теперішнє “я” через цю лінзу, і ви вчитеся на ньому, замість того, щоб дозволити йому завдати вам болю, принизити вас або применшити вас. Ви берете уроки і дозволяєте їм надихати вас на те, щоб відстоювати те, ким ви є і ким хочете бути. Прийняття – це любов.

Любити себе означає поважати себе.

Для того, щоб любити себе, різниці між тим, ким ми є внутрішньо, і тим, ким ми показуємо себе світові, не повинно існувати. Між цими двома реальностями не повинно бути прірви.

Намагайтеся бути чесними з собою щодо того, ким ви є, і ніколи не змінюйте себе. Бо коли ви не дозволяєте собі говорити свою правду, коли ви замовчуєте себе, щоб заспокоїти всіх навколо, ви руйнуєте себе. Ви стаєте оболонкою самого себе, і це може змусити вас відчути себе в пастці і бути незрозумілим, тому що ви не є правдивим з самим собою. Ви не створюєте мистецтво, яке хочете створювати, ви не любите так, як хочете любити, ви не проявляєте себе так, як хочете проявлятися, тому що ви боїтеся бути повністю і відкрито тим, ким ви є. Існує розрив між вашими бажаннями і вашими діями.

Нагадайте собі, що те, ким ви є всередині, є гідним. І те, ким ви є всередині, – це прекрасна людина, яку пощастило б пізнати світові. Вам не потрібно змінювати себе для того, щоб вас прийняли, любили чи піклувалися про вас. Вам не потрібно змінювати себе. Ви просто повинні бути беззастережно тим, ким ви є. Ви повинні робити те, що робить вас щасливими, на рівні душі, і ви повинні робити це майже нерозумно – не питайте дозволу бути тим, ким ви є. Будьте впевнені у своїй силі.

Така свобода змінює життя, тому що ви поважаєте себе. А коли ви заробляєте власну повагу, ви твердо стоїте на своєму. Ви знаєте, що ви не обманюєте себе, не редагуєте себе, ви знаєте, що ви проявляєте себе для себе. Ви добрі до себе. Ви пишаєтеся тим, хто ви є. Такими, якими ви є.

Довіртеся процесу та інвестуйте в себе.

Ви – людина, яка вчиться і росте щодня. Ви робите певні речі дуже добре, у вас є таланти і краса всередині вас, яка є рідкісною і яка належить вам і тільки вам. Але у вас також є багато роботи, яку потрібно виконати. Багато чого треба вилікувати, багато з чим треба змиритися і прийняти. Життя ніколи не буде позбавлене цих речей. Ось чому важливо намагатися з усіх сил любити те, де ви є, навіть якщо це не те місце, де ви хотіли б бути зараз. Важливо проявити до себе трохи милосердя, довіряти собі і процесу.

Коли ви довіряєте процесу, коли ви розумієте, що ця подорож додому до себе, що ця подорож до того, щоб стати тим, ким ви хочете бути, і любити себе протягом усього цього, коли ви робите все це, ви вчитеся інвестувати в себе.

А інвестування в себе схоже на посадку насіння у вашому житті, яке, як ви знаєте, проросте, незалежно від того, скільки часу на це знадобиться. Це про те, щоб налаштувати себе, про те, щоб виконувати важку роботу. Це про те, щоб проявити себе.

Тож запитайте себе – як ви можете проявити себе прямо зараз? Що ви можете зробити, щоб озирнутися назад і відчути гордість? Іноді це виглядає як бути здоровим, навіть коли ви цього не хочете. Іноді це виглядає як обмеження використання соціальних мереж, щоб ви могли впорядкувати свої бачення та ідеї на фундаментальному рівні. Іноді це виглядає як робити речі, які було б легко просто проігнорувати, а іноді здатність проявляти себе таким чином, щоб дійсно мотивувати себе до роботи, – це те, як ви проявляєте любов до себе.

І це також означає проявляти любов до себе, зцілюючи, навіть коли боляче. Дійсно копаючись в душі, хто ви є, і виконуючи глибоку роботу, важку роботу; розкриваючи свою грудну клітку і вдивляючись у весь багаж і всі рани, і повільно навчаючись, як їх нести, як їх очистити, як протистояти їм і відпустити їх. Проявляти доброту, особливо коли це нелегко, – найкращий спосіб проявити любов до себе.

Будьте уважні.

Зверніть увагу на речі, які змушують вас повертатися додому до себе. На те, що робить вас щасливими, на те, що повертає вас до життя. Запитайте себе – що приносить вам радість? З ким ви найщасливіші, коли ви найщасливіші? Що ви робите, коли почуваєтеся найкраще? Коли ви востаннє відчували себе по-справжньому живим, по-справжньому вільним, по-справжньому відкритим до світу, без осуду чи страху? Коли востаннє ви відчували ясність у своєму серці, як ви отримували силу і натхнення полюбити себе? Що запалило таку красу у вашому житті? Шукайте це. Наповніть своє життя цими речами і цими людьми.

Переконайтеся, що ви звертаєте увагу на добро, що ви інвентаризуєте всі речі, які викликають у вас глибокі почуття. Але переконайтеся, що ви також звертаєте увагу і на протилежне. Хто змушує вас сумніватися в собі? Хто змушує вас відчувати, що вас важко любити? Що ви робите в житті, що дійсно знижує вашу енергію, виснажує вас або змушує вас відчувати, що ви недостатньо хороші? Що краде вашу радість, вашу здатність бачити в собі когось, хто заслуговує на таку ж любов, яку дарують іншим?

Відгородіть себе від цих речей. Відійдіть від цих речей. Будь ласка, що б ви не робили, будьте чесними з собою про те, що вам болить, що змушує вас відчувати себе маленьким, що більше не служить вам, і майте сміливість піти від цього. Це не тільки додасть вам сил, але й змінить ваше життя і створить простір для того, щоб ви могли гнатися за тим, що запалює вашу душу, за тим, що змушує вас відчувати любов до себе і свого життя.
Пам’ятайте – ви заслуговуєте на любов, яку даруєте іншим.

Подумайте про всі способи, якими ви любите інших, про те, як ви прощаєте і прославляєте їх. Подумайте про всю енергію, яку ви витрачаєте на те, щоб бути добрим до інших, бути хорошим другом, бути людиною, на яку вони можуть покластися. Подумайте про те, як ви підбадьорюєте людей у вашому житті, як ви прощаєте їм їхні помилки, як ви мотивуєте їх приймати свої недоліки, як ви показуєте їм, як сильно їх можна любити не тільки тоді, коли вони є яскравим прикладом того, ким вони хочуть бути, але й тоді, коли вони не є самими собою або коли вони переживають труднощі. Подумайте про те, як ви любите інших беззастережно і без вибачень, як з вас виливається любов до всіх, хто вас оточує, які ви ніжні, терплячі, пробачливі і добрі до тих, хто вам небайдужий.

А тепер запитайте себе, чому ви не робите цього для себе?

Ми так глибоко розкриваємося для тих, хто є в нашому житті, і ми забуваємо розкритися для себе. Ми так безумовно любимо інших і забуваємо дарувати собі таку ж любов. Ми прощаємо інших за те, що вони люди, за те, що вони роблять помилки, і рідко робимо те саме для себе. Ми говоримо добрі слова тим, кого любимо, ми вітаємо їх і підбадьорюємо їх, ми бажаємо їм тільки найсвітлішого, найкрасивішого щастя в їхньому житті, але ми не можемо дозволити собі такої ж ніжності. Ми не відзначаємо і не заохочуємо себе.

Ми здатні бути власним притулком, ми здатні бути власним домом, ми здатні підбадьорювати, піклуватися і любити, але десь на нашому шляху ми переконуємо себе, що ми не гідні цього. Що ми не заслуговуємо на це.

Тож це вам нагадування – ви заслуговуєте на любов, яку даруєте всім, хто вас оточує. Ви заслуговуєте на прощення. Ви заслуговуєте на свою милість. Твоєї доброти. Твоєї ніжності. Настав час взяти всю цю віру і вкласти її в себе. Настав час побачити власну гідність. Прийшов час.

Оригінал. Переклад Журнал Думок.