Шлях до сімейного щастя від Дейла Карнегі

Коли в нашому домі з’являється нова пральна машина чи пилосос, ми насамперед читаємо інструкцію з її експлуатації, і що складніша річ, то більше часу йде на її вивчення. Коли ж люди одружуються, то лише дехто починає вивчати психологію сім’ї, поки не виникнуть проблеми. Дейл Карнегі, відомий американський педагог, син фермера, дає універсальні поради, як не перетворити сімейне життя на тортури.

Головне, що ви маєте знати, одружуючись, – вашого партнера. Що він любить, а що ні, що його турбує, а що є його слабким місцем. Незнання цих елементарних речей є небезпечним.

Ви одружилися, тож живіть тут і зараз, не допускайте в нове життя примари кохання, що минуло. Не турбуйтеся про те, чого у вас немає, цінуйте те, що маєте. Не засмучуйтеся через дрібниці, життя занадто коротке. Забудьте про них. Вмійте бачити позитивний бік кожної події.

Не переробляйте

У жодному разі не намагайтеся переробити партнера, спокуса зробити це виникає дуже часто, особливо в жінок. Не прагніть переробляти партнера, будьте самі підходящим партнером, адже король буде поруч тільки з королевою.

Уникайте конфліктів

Уникайте ворожості та конфліктів. Не нав’язуйте своєї думки. Спробуйте поглянути на ситуацію з точки зору іншої людини. Намагайтеся, щоб любов, бажання іншому щастя залишалися не лише бажанням. Будьте уважні та вдячні до своїх близьких.

Ставте запитання

Ставте запитання замість того, щоб віддавати накази. У родині ніхто не любить наказів. Не критикуйте і конструктивно приймайте критику на свою адресу. Не забувайте про похвалу! Хваліть людину за кожен навіть найскромніший успіх і “будьте при цьому щирими у своєму визнанні та щедрими в похвалах”. Будьте доброзичливі. Пам’ятайте, що ваш чоловік (дружина) має право на особисту власність. Не пускайте на вітер сімейний бюджет. Прагніть якомога краще “виконати належне”.

Умійте слухати

Недовірливість руйнує кохання. Складіть список речей, які вас хвилюють, список дій, які ви можете здійснити, ухваліть рішення і дійте. Надавайте одне одному знаки уваги і вмійте слухати. Усе, що ми маємо, є результатом наших думок. Ними ми себе програмуємо. Думайте позитивно – життя налагодиться.

У боротьбі чоловіка і жінки програють двоє, боротьба самолюбств не найкраща форма взаємин між подружжям. Не будьте марнославними! Сім’я і робота повинні уживатися разом.

Найчастіше надлишок вільного часу призводить до проблем. Геть вільний час – читайте книги! Від нервових переживань усі хвороби, у кризових ситуаціях перестаньте хвилюватися, подивіться в обличчя фактам і дійте. Робота і професія – найкращі ліки проти переживань.

Боріться з власними недоліками, а якщо змінити їх вам не до снаги, перетворюйте мінуси на плюси та будьте мужніми! Навчіться любити себе такими, якими вас створила природа. Уникайте втоми, розслабляйтеся, і матимете гарний вигляд.

Шлях до сімейного щастя тернистий, але дорогу здолає той, хто йде.

Оригінал