Сила думки від Луїзи Хей і 10 способів навчитися любити себе

На думку Луїзи Хей, життя дуже проста штука. Те, що ми отримуємо, залежить від того, що ми даємо. Багато людей солідарні з Луїзою Хей, що абсолютно всі відповідають за погані і хороші сторони свого життя тільки самі.

Кожна сильна думка може творити майбутнє

Саме думки та почуття створюють усі події нашого життя. Саме те, що кожна людина відчуває у своєму житті, безпосередньо залежить від супутніх думок. Луїза Хей вважає, що абсолютно будь-яка ситуація в житті залежить тільки від самих людей, але існують люди, які лають іншу людину за свої невдачі й образи. Це помилка! Люди самі для себе є джерелом переживань.

Реальність людства полягає тільки у своїй вірі. Людина сама подає сигнал у мозок, для вибору думок. Так працює сила думки. Абсолютно в кожного є велике різноманіття можливостей думати про будь-яку дію, яка неодмінно потягне за собою ту чи іншу дію.

Луїза стверджує, що сили, пов’язані із всесвітом, ніколи не зможуть критикувати нас. Вони просто приймають нас з усіма нашими недоліками. Якщо ж будь-яка людина вважає за краще думати про самотність, то саме це вона й отримає у своєму житті. Однак, якщо ж людина почне думати про кохання, яке до неї прийде, то, безсумнівно, це і станеться.

У ранньому віці дитина пізнає світ за поведінкою дорослих. Луїза Хей має на увазі, якщо дитина росла з людьми, які страждали, і їх переслідувало почуття провини, то і вона буде дивитися на світ негативним поглядом. Під час дорослішання в людини з’являється схильність до відтворення емоційного оточення свого дитинства.

З цього приводу, правильно це чи неправильно, можна сперечатися дуже довго, у людини виникає усвідомлення “як удома”. І саме тому в особистих стосунках дуже часто відтворюються стосунки, які були прийняті у батька з матір’ю. У Луїзи є думка з цього приводу, що ставлення будь-якої людини до себе, випливає зі ставлення батьків до свого чада. Ми також лаємо себе, як нас лаяли близькі родичі. Навіть хід думок здебільшого збігається з батьківським поглядом.

Любов, передана батьками, проявить себе і стосовно самої людини. Що частіше людина думатиме про хороші речі, то швидше життя піде в правильному напрямі, який, безсумнівно, має бути барвистим і тішити з кожним днем усе більше й більше.

10 способів навчитися любити себе від відомої психологині Луїзи Хей

Перестаньте критикувати себе.

Не вважайте себе поганим. Від цього виникають труднощі. Відчуваючи себе “недостатньо хорошим” ми виправдовуємо свій принижений стан і зберігаємо його. Ми вирощуємо біль і хвороби.

Перестаньте залякувати себе.

Багато хто просто тероризує себе похмурими думками, уявляючи будь-які ситуації набагато гіршими, ніж вони є насправді. Такі люди роздувають маленькі проблеми до непомірної величини. Пам’ятайте про силу думки. І як же це жахливо: жити в очікуванні найгіршого.

Будьте добрим м’яким і терплячим із самим собою.

Як жартівливо писав Орен Арнольд, “Боже, молю тебе, дай мені терпіння. І негайно!” Терпіння – могутній засіб. Більшість людей страждає від очікування негайних результатів. Ми дратуємося, стоячи в чергах або потрапляючи в транспортні затори. Нетерпіння – це небажання вчитися. Ми хочемо отримати знання, не засвоївши уроку, не зробивши кроків, необхідних для досягнення мети.

Навчіться бути добрими до своєї свідомості.

Не карайте себе за негативні думки. Не звинувачуйте себе в тому поганому, що було в житті. Витягніть із нього уроки. Бути добрим до себе означає відмовитися від звинувачень, почуття провини, покарань і болю.

Навчіться хвалити себе.

Критика спалює душу, похвала відроджує її з попелу. Щоб ви не робили, підтримайте себе похвалою. Повторюйте собі, що ви прекрасні.

Навчіться звертатися по допомогу до друзів.

Прохання про допомогу – це прояв сили, а не слабкості. Багато хто з нас звик покладатися тільки на себе і нізащо не попросить про допомогу. І все-таки спробуйте зробити це, замість того, щоб намагатися впоратися з усіма проблемами самотужки і злитися на себе за те, що нічого не виходить.

Любіть свої негативні риси.

Нам усім траплялося робити неправильний вибір. Якщо ми будемо наполегливо карати себе за це, то виробимо стереотип. Ще один дієвий засіб – гумор. Він допомагає розслабитися і відчути полегшення в стресовій ситуації. Дивіться більше комедійних фільмів. Якщо людина зможе подивитися на своє життя, як на п’єсу з елементами мильної опери, драми та комедії, значить, вона не безнадійна і надалі в неї все буде добре.

Доглядайте за своїм тілом.

Слідкуйте за тим, чим ви живите його. Ми стали шанувальниками консервованої їжі. Сіли на різні дієти. Ми дозволили вплинути на свої звички в їжі компаніям, що виробляють продукти, та їхнім рекламним трюкам. Звітувати собі про те, що ми їмо і як почуваємося після цього – значить проявити любов до себе.

Працюйте з дзеркалом.

Підійдіть вранці до дзеркала, посміхніться і скажіть своєму відображенню: “Я люблю тебе, ти найдивовижніша і найпрекрасніша”. Проживіть цей день у гарному настрої та в любові до себе й ближніх. І ви побачите, як скоро зміниться ваше життя. Підберіть для себе комплекс вправ, який вам подобається, виконувати який – в радість.

Любіть себе просто зараз, не чекайте, коли станете досконалими.

Навчившись любити себе, ви зможете полюбити і прийняти інших людей. Ви прийшли в цей світ не для того, щоб догоджати іншим і жити так, як хочуть вони. Ваша мета – самовираження і вираження любові на глибинному рівні.

Оригінал