Учитель опублікував домашнє завдання на літо для учнів і прославився на весь світ

Кілька років тому італійський учитель Чезаре Ката зі школи Polo Scolastico Paritario Don Bosco в приморському містечку Фермо на Адріатиці дав своїм учням домашнє завдання на літо з п’ятнадцяти пунктів. І, мабуть, це найкраще, що він міг для них зробити!

Домашнє завдання від Чезаре Ката зібрало десятки тисяч лайків у мережі, і цілком заслужено! Ось що значить любити свою роботу і піклуватися про дітей.

15 пунктів на літо від Чезаре Ката:

1. Гуляйте вранці вздовж берега моря на самоті, дивіться на відблиски сонця на воді й думайте про те, що робить вас щасливими.

2. Намагайтеся використовувати нові слова, які ми вивчили цього року. Що більше ви зможете сказати, то цікавіше ви зможете думати, а що більше у вас буде думок, то вільніше ви будете.

3. Читайте! Багато, скільки зможете. Але не тому, що ви зобов’язані це робити. Читайте, тому що літо надихає на мрії та пригоди, а читання – це як політ. Читайте, бо це найкраща форма бунту (за порадою, що саме читати, приходьте до мене).

4. Уникайте всього, що приносить вам негатив і відчуття порожнечі (речей, ситуацій і людей). Шукайте натхнення та друзів, які вас збагачують, які розуміють вас і цінують такими, якими ви є.

5. Якщо ви відчуваєте смуток і страх, не хвилюйтеся: літо, як і будь-яка інша прекрасна річ у житті, може призвести душу в сум’яття. Ведіть щоденник, описуйте те, як почуваєтеся (а у вересні, якщо захочете, ми це разом почитаємо).

6. Танцюйте і не соромтеся нічого. Скрізь, де завгодно: хоч на танцмайданчику, хоч у своїй кімнаті на самоті. Літо – це танець, і нерозумно не брати в цьому участі.

7. Хоча б один раз сходіть зустріти світанок. Стійте мовчки і глибоко дихайте. Заплющте очі та відчуйте вдячність.

8. Побільше займайтеся спортом.

9. Якщо ви зустріли когось, хто вам дуже сподобався, скажіть це їй чи йому так гарно і переконливо, як тільки зможете. Не бійтеся бути незрозумілим. Якщо нічого не вийде – значить, не доля, а якщо вас зрозуміють і дадуть відповідь, то літо-2015 ви проведете разом, і це буде золотим часом. (У разі невдачі повертайтеся до пункту 8.)

10. Перечитайте конспекти наших уроків: порівняйте все те, про що ми читали, з тим, що відбувається у вашому житті.

11. Будьте такими ж щасливими, як сонячне світло, і такими ж вільними та неприборканими, як море.

12. Будь ласка, не сваріться. Будьте ввічливими і добрими.

13. Дивіться хороші фільми з глибокими емоційними діалогами (якщо можете, англійською), щоб одночасно покращити свою англійську та розвинути здатність відчувати й мріяти. Нехай кіно не закінчується для вас разом із фінальними титрами, проживайте його знову і знову, включайте його в досвід цього літа.

14. Літо – це магія. В іскристому сонячному світлі ранку та спекотними літніми вечорами мрійте про те, яким може і має бути життя. Зробіть усе від вас залежне, щоб ніколи не здаватися на шляху до мрії.

15. Будьте добрими.

Оригінал