Як прослуховування сумної музики може допомогти вам зцілитися

Музика – чудовий лікар. Саме тому настав час зробити гучніше сумні пісні, адже прослуховування сумної музики може стати тим емоційним підбадьоренням, якого ви потребували, але не знали про це.

Вірите чи ні, але є вагома причина, чому багатьох з нас приваблює емоційна глибина сумної музики – і якщо ви належите до тих, хто любить слухати сумну музику, винагорода може бути напрочуд підбадьорливою.

Сумні пісні не лише для того, щоб хандрити і жаліти себе. Насправді, дослідження показали, що вони дійсно можуть допомогти вам почуватися краще.

Кому потрібен психотерапевт, коли у вашому плейлисті повно Адель і Сема Сміта? Правильно?

Чому сумні пісні піднімають настрій

Зараз ви можете подумати. “Але зачекайте, хіба від прослуховування сумної музики не стане ще сумніше?”

На думку психологів, це не обов’язково так. Насправді, вони виявили, що сумні пісні роблять нас щасливими і можуть мати цілий ряд позитивних ефектів на наші емоції.

Перш за все, прослуховування сумної музики може діяти як форма емоційної регуляції. По суті, вона дозволяє вам обробляти свої негативні почуття в безпечний і контрольований спосіб. Тож замість того, щоб занурюватися в жалість до себе, ви насправді працюєте над своїми емоціями і знаходите вихід з іншого боку, відчуваючи себе краще.

Але справа не лише в обробці наших емоцій. Прослуховування сумної музики насправді може покращити ваше самопочуття. Дослідники виявили, що коли ви слухаєте сумну музику, ви відчуваєте цілу низку емоцій, включаючи ностальгію, умиротворення і навіть задоволення.

Ви коли-небудь плакали до сліз під сумну пісню, а потім відчували дивне задоволення? Саме про це і йдеться.

Як прослуховування сумної музики допомагає?

Все залежить від того, як ваш мозок реагує на музику. Коли ви слухаєте музику, ваш мозок вивільняє дофамін – нейромедіатор, який асоціюється із задоволенням і винагородою.

Тож навіть якщо сама музика може бути сумною, ваш мозок все одно відчуває приємну реакцію. Так, це наука!

Але це ще не все. Деякі люди люблять сумну музику, тому що вона також може викликати почуття емпатії та розуміння. Чекайте, що?

Коли ви співпереживаєте емоції, виражені в текстах і мелодіях, ви відчуваєте зв’язок з виконавцем та іншими слухачами, які переживають подібні переживання. Це ніби ми всі в цьому разом, і це може бути дуже втішною думкою.

Чи є якісь мінуси у прослуховуванні сумної музики?

Ну, звичайно, вони можуть бути. Якщо ви помітили, що постійно слухаєте сумну музику і вона негативно впливає на ваш настрій, то, можливо, настав час щось змінити.

Але якщо ви не використовуєте сумну музику як милицю і все ще здатні функціонувати в повсякденному житті, то немає нічого поганого в тому, щоб час від часу дозволити собі трохи душевного болю.

І давайте будемо чесними, іноді нам просто потрібно гарненько поплакати. Це катарсис, це терапія, і це набагато дешевше, ніж терапія. Тож наступного разу, коли вам буде трохи сумно, чому б не згорнутися калачиком під улюблену сумну пісню і не виплеснути все це назовні?

Підключився і заспокоївся

Давайте проведемо власний маленький експеримент. Складіть плейлист з улюблених сумних пісень і подивіться, як ви почуватиметеся після цього. Хто знає, можливо, ви самі себе здивуєте.

Не бійтеся слухати сумні пісні. Це може бути ключем до відкриття цілого нового світу емоційної регуляції та задоволення. Це може бути ідеальний спосіб випустити свій смуток і привітати щастя у своєму житті.

Оригінал. Переклад Журнал Думок.