Жінки приймають кращі рішення, ніж чоловіки – каже наука

Вам набридло чути, що чоловіки краще приймають рішення, ніж жінки? Що ж, нещодавнє дослідження доводить, що жінки приймають кращі рішення, ніж чоловіки.

Не вірите? Що ж, давайте зануримось у захоплюючі результати.

Чому жінки краще приймають рішення?

Дослідження, проведене групою вчених з провідних університетів світу за участю понад 10 000 учасників, переконливо доводить, що жінки стабільно перевершують чоловіків у кожному з протестованих сценаріїв прийняття рішень.

Так, ви правильно прочитали – жінки приймають кращі рішення, ніж чоловіки. І мова тут не йде про невелику різницю. І не про один чи два сценарії, де жінки перевершили чоловіків. Ні, в кожному окремому протестованому сценарії прийняття рішень жінки виходили на перше місце.

Дослідники розглядали все – від вибору кар’єри до вибору партнера, і навіть таку просту річ, як вибір правильної зубної пасти. І в кожному випадку жінки мають кращі навички прийняття рішень.

Жінки виявляються більш допитливими і знаходять більше потенційних відповідей.

Вони також частіше і ефективніше використовують командну роботу, співпрацю та досягнення консенсусу для прийняття обґрунтованих рішень.

За словами одного з дослідників, доктора Сари Вільямс, все це зводиться до аналітичності та вдумливості. Жінки схильні розглядати всі варіанти, перш ніж зробити вибір, тоді як чоловіки більш імпульсивні і часто приймають поспішні рішення без роздумів.

Жінки виявляються більш допитливими і знаходять більше потенційних відповідей.

Це досить приголомшливе відкриття, але це факт, про який жінки знали вже давно – і тепер наука нарешті наздогнала їх!

Чоловіки проти жінок: навички прийняття рішень

Ах, віковічна суперечка між чоловіками та жінками – але цього разу мова йде про навички прийняття рішень.

Дехто з вас може подумати: “А як же всі ті випадки, коли чоловіки приймають чудові рішення?” Звичайно, є багато чоловіків, які фантастично вміють приймати рішення. Але цифри не брешуть, і факт залишається фактом: жінки мають природний талант робити мудрий вибір.

Хоча суспільство довгий час вважало, що саме чоловіки приймають рішення від природи, останні дослідження поставили під сумнів цю теорію.

Виявляється, жінки мають природну перевагу у прийнятті рішень, а їхні аналітичні здібності, вдумливість та інтуїція виявляються більш ефективними, ніж чоловіча імпульсивність та поспішність.

Звісно, не всі в цьому переконані. Чоловіки виступили проти дослідження, посилаючись на упередженість і стверджуючи, що вони так само здатні приймати рішення, як і жінки.

Але, мабуть, найцікавіше, що стало результатом цього дослідження, – це новознайдена впевненість серед жінок. Усвідомлення того, що жінки краще приймають рішення, ніж чоловіки, підвищило їхню самооцінку та бажання самостверджуватися в особистому та професійному житті.

Крім того, жінки-корпоративні директори значно частіше приймають рішення, які враховують інтереси численних зацікавлених сторін, щоб досягти справедливого і морального висновку.

Зараз компанії роблять кроки для просування більшої кількості жінок на керівні посади, визнаючи, що жінки є кращими лідерами, ніж чоловіки. Це теж на часі!

Що це означає для майбутнього прийняття рішень?

Можливо, настав час поставити під сумнів припущення, що чоловіки є природженими лідерами та особами, які приймають рішення, і почати цінувати внесок, який жінки роблять у суспільство.

Це дослідження про жінок та їхні здібності до прийняття рішень відкрило багато цікавих можливостей. Їх більше не стримуватимуть застарілі уявлення про гендерні ролі та можливості. Натомість вони можуть використовувати свої сильні сторони та впевнено крокувати світом.

Хто знає – наступним великим керівником цілком можете стати ви!

Оригінал. Переклад Журнал Думок.